Nápis Střední škola a dětský domov Velké Heraltice
Kancelářská sponka

Pobyt na Slunečné 19.6.-23.6.2023

V termínu od 19.6. do 23.6. nás opět čekal výlet na chatě Slunečná v Nové Vsi. Po naložení aut batohama, sportovními věcmi a dalšími, jsme opustili zámek a vydali se na cestu.

Na místě se rozdělily pokoje a čekali jsme na oběd. Hned po odpoledním klidu se děti rozdělily do 4 družstev po 7 žácích a čekal je první úkol. Vymyslet název svého týmu a každý účastník ještě navíc svou přezdívku, kterou se prezentoval po celou dobu pobytu. Pak nás čekala menší procházka na rozhlednu, kde jsme chvíli pobyli.

Druhý den nás již čekaly úkoly a hry, které musely všechny děti plnit samostatně. Hádaly slova, střílely z luku, házely ping-pongovým míčkem na přesnost a basketbalovým míčem na koš. Po obědě a odpoledním klidu, jsme se společně vydali na cestu lesem, kde byl příjemný a v horkém počasí tolik vyhledávaný stín.

Středa se nesla v podobném duchu jako předchozí den, jen se změnily soutěže na střelbu ze vzduchovky, hody tenisovým míčkem na přesnost, discgolf a hádání předmětů. Jelikož bylo velké horko a odpočinkový den, vyplnili jsme čas kvízovými otázkami a zůstali v areálu.

Předposlední den nás čekala poslední soutěž v podobě hádání písniček z pohádek a odpoledne potom vyhlášení výsledků v soutěžích.

První místo si odnesl Martin Trojančík alias "Drzoun", druhé místo si odnesla Eliška Lajšáková alias "pampeliška" a na třetím místě skončila Lenka Černá alias "Bibi"

Jelikož tři naše děti již ukončily naší školu trvale, byl jim předán pamětní diplom. Janě Zrníkové, Barboře Jančové a Matějovi Klechovi.

V pátek jsme všechno zabalili a odljeli zpátky.

Všem účastníkům pobytu děkujeme za účast a dodržování bezpečnosti a všech pravidel.