Nápis Střední škola a dětský domov Velké Heraltice
Kancelářská sponka

Environmentální pobyt ve Stříbrných horách 17.- 21.6.2024

Letošní ročník environmentálního pobytu se tentokrát konal na jiném místě, než tomu bylo v posledních dvou letech, ale i nadále jsme byli věrní Jeseníkům.

V pondělí jsme se společně vydali do Stříbrných hor, kde jsme chtěli příjemně, ale hlavně aktivně strávit 5 dní. Po příjezdu byly rozděleny pokoje a děti se mohly začít ubytovávat. Po obědě začala první aktivita, kde se účastníci rozdělili do 3 týmů. Každá skupina si zvolila název týmu a každý z nich individuální přezdívku, kterou se měli prezentovat po celou dobu pobytu. Nechyběl samozřejmě bojový pokřik.

Po úterní snídani nás čekal první výlet, kterým byly Rašovské vodopády. Krásné teplé počasí, ale i fyzická aktivita nám nahnala krůpěje potu do tváří. Záchranu nám skýtala lesní pěšinka, kde bylo alespoň trochu stínu. Odpoledne děti soutěžily v lukostřelbě, střílení ze vzduchovky a v hodech na cíl.

Středeční dopoledne se opět neslo v podobě procházky do lesa a odpoledne nás čekal vědomostní kvíz s 35 otázkami ze všech oblastí.

Ve čtvrtek jsme si zajeli do Jiříkova na Pradědovu galerii, kde jsou ručně vyřezávané dřevěné sochy a protože jsme měli jen malý kousek hrad Sovinec, využili jsme toho a jeli se podívat. Odpoledne nás již čekala poslední zábavná hra, vyhlášení výsledků v soutěžích a večer opékání špekáčků.

Jindy oblíbený páteční den, který připomíná konec pracovního týdne a začátek víkendu byl provázen úklidem, balením věcí a nakládáním do auta. Dle slov dětí byl pobyt úspěšný a některé z nich chtěly zůstat další týden.