Nápis Střední škola a dětský domov Velké Heraltice
Kancelářská sponka

Letní pobyt - Široká Niva 3.-9.7.2021

Všechny děti, které nemohly odjet z různých důvodů ke svým rodinám na prázdniny, odjely s tetami vychovatelkami na týden do Široké Nivy na Bruntálsku.

Čekal nás nezapomenutelný týden v pěkném prostředí penzionu Mysliveček v malebné přírodě.

Tety měly pro nás připravený bohatý program na celý týden, neměli jsme čas se nudit.

Po vybalení věcí a že jich bylo, jsme se seznámili s pravidly, bezpečností a už jsme se nemohli dočkat na průzkum okolí.

Přálo nám během celého pobytu pěkné počasí, tak jsme si užívali koupání a dovádění ve vodě. Navštívili jsme jak venkovní koupaliště, tak i pobyt ve wellnes.

Největším zážitkem pro všechny byla návštěva na farmě v Karlovicích, kde jsme se mohli povozit na koních, pohladit a nakrmit různé druhy domácích zvířat.

Hlavně naši nejmenší měli ohromnou radost. Vypravili jsme se na chvíli do Afriky při návštěvě muzea Afrických zvířat a vyfotili se s nimi.

Super výlet byl i do Vrbna pod Pradědem a tamní bobová dráha, kde bychom vydrželi celý den.

Nejen výlety byly zajímavé, ale i aktivity na zahradě penzionu - olympijské hry v desetiboji, různé soutěže, skok na balík slámy, otužilec týdne, malování na kamínky, závěrečná bojovka s hledáním pokladu, opékání u táboráku atd.

Vše jsme ukončili discotékou. Někteří z nás si zahráli na zpěváky a zazpívali pro všechny. Dostali jsme sladké odměny a nastal den, kdy jsme se rozloučili s příjemnými majiteli penzionu, kteří nám poskytli pěkné zázemí, dobré jídlo a odjeli jsme zpět.