Nápis Střední škola a dětský domov Velké Heraltice
Kancelářská sponka

Letní pobyt - Holčovice 7.-13.8.2021

16 dětí nás společně trávilo týden letních prázdnin v podhůří Jeseníků v penziónu Slunečnice. Nádherné ubytování a velmi vřelí a ochotní majitelé nám zpříjemnili náročný týden plný výletů, sportování, soutěží, her a poznávání. Nakloněno nám bylo také počasí s příjemným sluníčkem.

Sportování a týmovou spolupráci jsme si užívali po celý týden v bojové hře týmů, na hřišti před penzionem jsme měřili dovednost, kondici a výdrž v klasických sportech a míčových hrách.

Za poznáváním jsme se vypravili do Města Albrechtic, kde jsme se mohli dovědět vše o hasičích, hasičských autech, které jsme si mohli prohlédnout i uvnitř. Velkým zážitkem byla projížďka v hasičské čtyřkolce, která zachraňuje lidi v nepřístupných terénech. Nemůžeme opomenout ani prohlídku rychlého záchranářského vozu.

V Městě Albrechticích jsme také vystoupali na dvojrozhlednu Hraniční vrch a menší děti otestovaly své nožky na Krtečkové stezce v lese.

Bobovou dráhu ve Vrbně pod Pradědem jsme nemohli vynechat! Na bobech bychom jezdili nejraději od rána do večera! Mladší děti ještě vyzkoušely svou mrštnost a obratnost ve zdejším Lesoparku na průlezkách houpačkách a lezecí stěně. Odpoledne nás čekalo koupání v nádherném hotelovém bazénu s tryskami.

Na celodenním výletě do Zlatorudných dolů jsme se dověděli o životě zlatokopů a taky jsme si vyzkoušeli zlato rýžovat! Vůbec nám nevadilo, že jsme celí mokří! A že se nám v rýžování zlata dařilo!

Nezapomenutelný zážitek v nás však zanechala stezka odvahy. Menší děti mohly překonávat svůj strach na stezce v lese nad penzionem a starší děti ve strašidelné budově v obci Žáry.

Večery jsme si dvakrát zpříjemnili dvěma táboráky. První na uvítanou s kytaristou a zpěvem a u druhého táboráku byly vyhodnoceny soutěže týmů v bojové celopobytové hře a s opékání buřtů.

Před odjezdem jsme se rozloučili jak s majiteli penzionu, tak také v restauraci Obecního domu, kde nám vyvařovali opravdu pohádkově.

Poslední den, v den odjezdu jsme zakončili osvěžujícím koupáním a jízdě na tobogánu na koupališti v Úvalně.

Celý pobyt jsme si báječně užívali!