Nápis Střední škola a dětský domov Velké Heraltice
Kancelářská sponka

Lyžařský výcvik 13.-17.3.2023

Týden nám začal pondělním příjezdem. Když jsme se ubytovali, šli jsme na oběd. Po krátkém odpočinku jsme se vydali na procházku zdejší přírodou, pak nastal čas na přípravu do bazénu. Po vyblbnutí v bazénu nás čekala teplá večeře, následně jsme hráli hry a šlo se do hajan.

Úterní den začal snídaní v podobě švédských stolů. Potom jsme se šli nachystat na lyžování. Autem jsme dojeli na kopec celí natěšení na první letošní lyžování. A naše druhá skupina nelyžařů se vydala po okolí. Po těchto aktivitách jsme se všichni sešli na obědě, poté jsme si dali odpolední odpočinek. Po odpočinku jsme se vydali na bowling. Po skvělé hře zpět na hotel, kde jsme se skvěle vyblbli v bazéně. Potom jsme šli na večeři, kterou jsme si pořádně vychutnali a šli jsme se bavit s kamarády na pokoje.

Ve středu jsme začali klasicky výbornou snídaní, následovala příprava a cesta na lyže. Ostatní si užívali poslední zbytky sněhu. Všichni jsme se sešli opět na obědě a pak si šli na pokoje odpočinout a nabrat síly na odpolední aktivity. Jedna skupinka odjela na bobovou dráhu. Druhá skupinka se vydala na vzpomínkovou procházku na předchozí roky. Po příjezdu první skupinky jsme šli opět do bazénu a následovala večeře.

Čtvrtek jsme začali opět snídaní. Druhá skupinka se šla chystat na odjezd na bobovou dráhu, zbytek šel do přírody. Po návratu druhé skupinky na hotel nás přivítal nás milovaný ředitel s paní zástupkyní. Potom jsme se vydali na kratší procházku a po návratu jsme se rozloučili s naší spolužačkou Sabinou, která odjela s panem ředitelem zpět na zámek. Následoval oběd a po něm jsme si šli zahrát Člověče, nezlob se a taky odpočívat. Následoval opět bowling, který jsme si velmi užili. Po bowlingu jsme se vydali do obchodu a potom na hotel, kde jsme se přichystali na bazén, kde se každý vyblbnul po svém. Sešli jsme se opět na večeři a potom si šli do pokojů balit.

Po páteční snídani jsme dobalili tašky a kufry, uklidili jsme pokoje a vydali se po náročném týdnu domů.

Jana Zrníková a Nela Kavanová