Nápis Střední škola a dětský domov Velké Heraltice
Kancelářská sponka

Jarní probuzení na Zámku

Ve dnech 23.3. a 24.3.2018 proběhla na našem zámku tradiční jarní výstava, na jejíž přípravě se podílejí všichni žáci a zaměstnanci.

Jsou vyzdobeny spodní prostory a zámecké chodby a to vše v jarním duchu. Veřejnosti je zpřístupněna zámecká věž s vyhlídkou, ze které je za jasného počasí vidět do širokého okolí. Kolem zámku je rozlehlý park, kde se nacházejí vzácné dřeviny a i tento stojí za zhlédnutí.

Květinovou výzdobu zajistili žáci zahradnického učiliště, pod vedením učitelů a odborníků. Interiér zdobí žáci praktické školy se svým učitelem a asistenty. Žáci potravinářské výroby napekli různé sladkosti, zákusky a cukrovinky, které si bylo možno zakoupit.

Své výrobky zde prezentovala i Základní škola Havlíčkova z Opavy. V kavárničce, na závěr návštěvy, je příjemné posezení s možností občerstvení.

Z výstavy si odnášeli návštěvníci výrobky s jarní a velikonoční tématikou, sladkosti a jiné drobné dárky , ale hlavně odcházeli s dobrou náladou. Nás těší jejich pochvala, uznání práce pedagogického sboru a všech žáku.